Bir tır şoförünün ardından…

Geride kalan...

Geride kalan…

Hekimhanlı hemşehrim tır şoförü Hüseyin Kartal PKK tarafından öldürüldü. Cenazesi bugün Hekimhan’da babasının yanında toprağa verildi.

Sivas Alacahan’dan Hekimhan’a göçmüş bir ailenin çocuğu olan Hüseyin Kartal 51 yaşındaydı. Geçimini şoförlük yaparak sağlıyordu. Emre ve Hüseyin adında iki çocuğu vardı. PKK Yüksekova’da iş makinaları taşıyan konvoya saldırdı. Öldürülen dört işçiden biri de Hüseyin’di.

Emekçi elleri 30 yıl boyunca sadece direksiyon tuttu, hiç silaha dokunmadı, hiç silahtan yana olmadı. Sizin benim gibi biriydi, feysbuk hesabında türküler, deyişler, Atatürk sözleri paylaşan, işinde gücünde sıradan bir aile babası. Üç beş kuruş maaşla dünyanın en ağır işlerinden birini yaparak yaşama tutunma mücadelesini ona çok gördüler. Ah sebep.. sebep evin yıkılsın…

Öyle bir nokta var ki siyasetin, hesapların, stratejilerin bir önemi kalmıyor. Ya ölümden yana oluyorsunuz ya da yaşamdan. 

Hep aklımı imdada çağırmak istiyorum, hep bir siyaset, bir manevra, bir keskin düşünce ile kötücül duyguları savuşturmak istiyorum, biraz selamete kavuşmak istiyorum. Öfke ile bakmamak için elimden geleni yapıyorum…ama olmuyor.. Gerçek orada bütün çıplaklığı ile duruyor.

Nedir gerçek? Hiç değilse en yüzeydeki, en sade hali ile bakın, yaşamda emekçiler var, emeğiyle kazanıp namusu ile yaşamaya çalışanlar var… Yaşamda katiller de var, caniler de, zorbalar da var..

Yürüdüğümüz yollar, seçimlerimiz bizi biz yapıyor. Gece yastığa rahat bir baş koyabilmenin, sonra o başı her gün dimdik onurla taşıyabilmenin iki tane yolu olamaz. Siyaset ne derse desin, onurun, haysiyetin ve insanlığın yolu bir tanedir.

İyilik ve kötülük arasındaki çizgi bu kadar netken ne yapabilir ki insan? Üzgünüm, yapamam. Halk düşmanları ile aynı yolda yürümeyeceğim. Emekçilerin ekmeğine kan doğrayanlarla, masum insanlara el kadar mutluluğu çok görenlerle, insana kıyanlarla…. aynı yolda yürümeyeceğim.


Deli Gaffar’ın Notları tamamen bağımsız bir kişisel blogtur. Hiçbir siyasi grup, medya kuruluşu ya da şirketin desteği olmadan yayın yapar.

Deli Gaffar’ı takip etmek için
Twitter : @DeliGaffar
Facebook  Gaffar Yakınca sayfası
Instagram :  deligaffar