Soros’un Faşist Çocukları

Varşova Gettosu - 1943

Varşova Gettosu – 1943

Alman savaş belgeleri arasında yer alan fotoğraf 1943 yılında Varşova Gettosu ayaklanmasının sonunda çekilmiş. Kapıda yatan cesetler gettoda öldürülen Yahudilere ait. Ellerinde silah olan askerler ise Ukraynalı “askaris”ler.

Varşova gettosu ayaklanması İkinci Dünya Savaşı sırasındaki en önemli silahlı Yahudi direnişiydi. Gettodaki halkın toplama kamplarına götürülmesine karşı başlatılan direniş 19 Nisan 1943’te başladı. Teknik olarak çok güçlü ve kalabalık olan Nazi güçlerine karşı sadece 750 kişilik bir kuvvetle bir aya yakın süre devam eden direniş 16 Mayıs tarihinde kırıldı, Naziler 7 bin Yahudiyi öldürüp 56 bin kişiyi tutukladılar.  Ayaklanmanın bastırılmasında Ukrayna Askaris birlikleri de kullanılmıştı.

Ukraynalı Askaris birlikleri Nazi ordusunun Yahudilere yönelik soykırım dahil pek çok savaş suçuna ortak oldular. Askarisler Kızıl Ordu’dan kaçan anti-komünistlerdi ve Nazilerle işbirliği yapan önemli bir grubu oluştuyorlardı. Aslında vurucu bir birlik olarak değil yardımcı kuvvet şeklinde istihdam edilmişlerdi. Dolayısıyla muharebe meydanında savaşmaktan ziyade sivillere yönelik kontrol, terör ve kıyım işlerinde kullanıldılar. İşledikleri cinayetler sadece Yahudi ve Çingenelerle sınırlı değildi. İki milyondan fazla Ukraynalının öldürülmesinden de birinci derecede sorumluydular.

İşte Ukrayna Kiev’de Maidan’ı işgal edip sonra hükümeti deviren, ardından da ülkeyi iç savaşa sürükleyen o “sevimli” turuncu devrimciler bu askarislerin torunlarıdır. Bizim buralardaki Sorosçu kardeşleri tarafından “demokrasi kahramanları” olarak selamlanan bu katil sürüsü, tarihsel köklerini Askarislerde bulmakta, onların amblemlerini kullanmakta, onların isimlerini almakta, onların ülkülerini paylaşmaktadır.

Ukraynalı faşistler "demokratik" Maidan ayaklanması sırasında !

Ukraynalı faşistler “demokratik” Maidan ayaklanması sırasında !

 

— // —

Deli Gaffar’ın Notları tamamen bağımsız bir kişisel blogtur. Hiç bir sosyal grup, medya kuruluşu ya da şirketin desteği olmadan yayın yapar.

Deli Gaffar’ı takip etmek için

Twitter : @DeliGaffar

Instagram : deligaffar

Facebook : Gaffar Yakınca