Ellerinde Kan Olan Sensin YAE_Ümit

EGO - Anze GaLLuS Petelin Slovenya - Akrilik kanvas

EGO – Anze GaLLuS Petelin
Slovenya – Akrilik kanvas

Ağır mı geldi? Zoruna mı gitti?

Üzgünüm, sen bizim mahalleyi o sivri dilinle, o kriterleri belirsiz çifte standartlı vicdanınla taciz etmeye devam ettikçe biz de sana aynı dille yanıt verecek, marifetlerini bir bir hatırlatacağız.

Ümit Kıvanç, sen memleketimizin çok okumuş, çok bilgili kara cahillerinden birisin. Bir kere her kötülüğün başının “laikçi teyzelerle” somutlanan vesayetçi zihniyet olduğuna inanmışsın ya hani, elinde çekiç olanın her gördüğünü çivi sanması gibi, ne laf etsen, hangi konuyu açsan cürümü getirip bu “olağan şüphelilere” bağlamadan edemiyorsun.

Ancak problem senin sadece cahil olman değil, sen aynı zamanda kara vicdanlı ve kötü bir adamsın. Kürtlerin gördüğü zulme dair yazıp çizdiklerin, çektiğin filmler vs.’ye bakınca tam tersi bir izlenim uyandırıyorsun, doğrusunu istersen bende bıraktığın ilk izlenim de buydu. Senin politik hatalarını, ve siyasi cahilliğini görmeme rağmen hakkında hiç kötü laf etmedim, vicdanlı bir adam, temiz bir adam, evet belki bunlar tek başına yeterli değil ama bu devirde böyle insan bile bulamıyoruz, sahip çıkmak lazım diye düşündüm.

Gel gör ki şu son bir kaç yazından sonra anladım ki sen sadece bir gösteri adamısın. Vicdan deyip durduğun şey de ev kedisi gibi beslenmekten bir azmana dönüşmüş o korkunç egonun ve kibrinin gıdasından başka bir şey değil. Bu halinle tıpkı evindeki kediyi tutkuyla besleyip ona yaklaşmaya çalışan mahallenin kedilerine tekme atan sapkınlara benziyorsun. Öyle ya hiç TC_Sokağın_kedisi senin YAE_Minnoş’unla bir olur mu? Bir defa onun adının başında TC var, e bu da ondan nefret etmemiz için yeter de artar bile !

Kötüsün, kara vicdanına iyi gelen tek şey başına bomba ve kurşun yağdırılan çaresiz Kürtlerin çölde bir su bulmuş gibi seni adam yerine koymaları, seni alkışlamaları. Öyle ya bunca ıssızlığın, bunca çaresizliğin ortasında insan kimden yardım gelse ona yüzünü dönüyor, ona bel bağlıyor. Kötüsün, çünkü aslında Kürtleri falan düşündüğün yok, onların çaresizliğiyle, onların tıkanmışlığıyla, acılarıyla besleniyorsun.

Kötülüğün cahilliğinle birleşince, biliyor musun, TC_Aysun’u müttefik olmakla suçladığın bir adam var ya hani, ekose ceket giyen, aynen ona benziyorsun. Evet sen onun daha inceltilmiş, biraz daha okumuş ve o kadar da hırsı olmayan bir versiyonusun. TC_Aysun da çok cahil ve hatta biraz kötücül olabilir ama emin ol seninle uçakta karşılaştığında “iğrenç herif bana kibarlık yapıyor ama içinden kimbilir ne PKKcılıklar geçiriyor” demiyordur. İşte aranızdaki fark da bu, TC_Aysun Medeni öldürüldüğünde sokakta Kürtlerden Kürtçe slogan öğrenmeye çalışıyordu, sanıyorum ve ne yazık ki senin bir Kürde en yakın olabildiğin yer kameranın arkası.

Oooo.. ama olur mu merkez medyada köşe başlarını tutmuş TCciler var değil mi? Kim söylüyor bu lafları? Hayatı boyunca Aydın Doğan’ın gazetelerinde köşesi garantilenmiş bir beyefendi. Nerede yazıyor yazıyı Radikal’de ! Duyan da zanneder ki vicdan makinesi Ümit bey bizim gibi gariban bir blog yazarı.

Dalga mı geçiyorsun Ümit?  Evet dalga geçiyorsun, alemi kör milleti sersem sanıyorsun, sadece bizimle değil Kürtlerle de dalga geçiyorsun. Elinde kendi icadın bir vicdan-metre aklın sıra insanlığımızın ölçüsünü alıyorsun.

Açık diyeyim, o iş senin haddini aşar kardeşim, çünkü sen eski bir Taraf yazarısın, operasyon gazetesinin tetikçileriyle teşrik-i mesai yapmış birisin, daha önemlisi bir “yetmez ama evetçisin” .

Ya, yine mi bu muhabbet, yeter artık ama hep aynı konu ! Hı ? Hayır canım yetmez, AKP faşizminin başlama vuruşunu siz yaptınız, bugünkü savaş ve katliamlarda pay sahibisiniz. Tabi ki hatasını anlayanlar, özür dileyenler de oldu, onlara bir şey dediğimiz yok, ama senin gibi her devrin kibir abidesi kimileri hala utanmadan konuşmaya devam ediyorlar. O zaman da bize bunları hatırlatmak görevi düşüyor. Sen yediğin bu herzeden sonra sütten çıkmış ak kaşık misali bize ayar vermeye devam edeceksin, TC_Aysun islamcı faşizmin geldiğini gördüğü için, ona direndiği için suçlu olacak öyle mi? Yazıklar olsun demiyorum sana, zaten çok yazık bir yerdesin, sadece orada kal ve o çukurdan bir daha bize küfür etmeye kalkma.

Evet sevgili YAE_Ümit, gelelim senin eline bulaşmış olan kana… İyi bildin, aynen yukarıdaki konuyla ilgilidir. Geçenlerde detaylı bir biçimde anlatmıştım, zahmet edip okursan, -sanmam ya- belki biraz yüzünün kızarmasını sağlayabilir.

Adının önüne arkasına TC yazan ya da yazmayan solcu ya da cumhuriyetçi arkadaşlarıma da bir not düşeyim, böylesi adamları başımıza bela eden biraz da sizin yüce gönüllülüğünüz ve saflığınızdır. Gezi’den sonra bazılarınızın hala Radikal okumasına, şimdilerde Cumhuriyet’te T24’e, Diken’e falan yuvalanan bu liberal gürühun yazılarını alkışlamanıza, paylaşmanıza, CNN Türk’ün penguenciklerinde hikmet aramanıza hayret ediyorum. Bırakın sermayesi size küfür etmek olan bu adamları-kadınları artık, bırakın kendi kustukları kinin içinde boğulsunlar.

Yetmez Ama Evetçilerin ellerinde neden kan var şurada yazmıştım

Daha evvel Ümit Kıvanç’la ilgili yazmış olduğum yazı burada

Ümit Kıvanç’ın ilgili yazısı burada

— // —

Deli Gaffar’ın Notları tamamen bağımsız kişisel bir blogtur. Hiç bir sosyal grup, medya kuruluşu ya da şirketin desteği olmadan yayın yapar.

Deli Gaffar’ı takip etmek için

Twitter : @DeliGaffar

Instagram : deligaffar

Facebook : Gaffar Yakınca