Erkekler Biraz Sussa Ne Güzel Olacak !

İki adamın sohbeti (Two men conversation) - Agula Swoboda - Polonya (akrilik kanvas)

İki adamın sohbeti (Two men conversation) – Agula Swoboda – Polonya (akrilik kanvas)

Tamam, iktidara yakın islamcı kadınların içinden de çok fazla hadsiz, ahlaksız çıkıyor, ancak hiç biri sözde okumuş, kendini adam belleyen erkeklerin düştüğü duruma düşmüyor. İhtimal, cinayete kurban giden kişinin içinde bulunduğu durumu, yaşadığı acıyı, korkuyu kadınlar gerçekten hissedebiliyorlar, çünkü zaten bu cehennemi onlar tüm ömürleri boyunca yaşıyorlar.

Erkeklerse her konuda söyleyecek fikirleri olduğu gibi bu konuda da mutlaka pek değerli tespitler yapmak zorunda hissediyorlar. Oysa yazdıklarından, konuştuklarından anlıyoruz ki aslında konuyu anlamamışlar bile!

Bir erkek, başbakan rolü yapan emanetçinin Şehir Üniversitesi’nde öğretim üyesiymiş, “pembe otobüs gelirse bu işler biter” diyor. Cahil mi? Hayır, basbayağı kötü niyetli, islamcı ve tüm islamcılar gibi fırsatçı !

Erkek bir şarkıcı, bir tür meyda soytarısı, “sen laiklik deyip mini etek giyersen tecavüz de uğrarsın” diyor. Bu adamın sadece beyinsiz olduğunu düşünebilir miyiz? Hayır, bundan daha önemlisi bir zamanlar AKP’den aday adayı olacak kadar “reisçi” olmasıdır.

Başka bir erkek, bakan olmuş, “benim kızımın başına gelse silahı çeker cezasını kendim verirdim” diyor. Erkek ya hani, neredeyse “ben de onun…” diye başlayacak lafa. Mahalle kasabı kadar aklı olmayan adamlar devleti yönetiyor !

Bir başka erkek, Gezi’deki çokkültürcü arkadaşlarımızın pek sevdiği bir dost, İhsan Eliaçık, “erkekler tecavüz etmesin ama kadınlar da teşhircilik yapmasın” diyor? Kendisi antikapitalist bir islamcıymış. Demek ki islamcı olmak zırvalamaya yetmekle kalmıyor, yedi mahalleye yetecek kötülüğü de üretebiliyor!

Al sana bir erkek daha, en tepelerde, hüloğcuların, kefencilerin rüyası bir bey. Güya cinayeti kınayacak, “çağdaşlık denilerek kadın metalaştırılıyor” diyor. Siyasetçilere laf yetiştiriyor. Niye? Çünkü oy hesabı peşinde bir siyasetçidir ve islamcıdır, çağdaş yaşamdan, kadın özgürlüğünden nefret eder, o da Özgecan’ın cesedini fırsata çeviriyor.

Katilin işaretini yaptığını örgütün başındaki “kurtçu”, “karısını döven erkeğe gösterilen elitist tepki” diyor! Bak bak bak, alçak bir adama dur demek, onun elini tutmak “elitistlik” oluyor! Tabii ki bu nasihatleri veren de bir erkek!

Bir cinayet sayesinde herkesin gerçek yüzü görünmeye başlıyor.

Bir cinayet sayesinde herkesin gerçek yüzü görünmeye başlıyor.

Adını sanını bugüne kadar duymamış olduğum başka bir tanesi, yine bir erkek, RojevaKurdistan sitesine yazı yazmış, “Bir Kürt kızı daha Türk alçaklığına kurban gitti” diyor. Kardeşimize reva görülen alçaklıktan ırkçılık çıkarmakla kalmıyor bir de arada Erdoğan’a diyor ki “Sümeyye’ye tecavüz edilmesini ister miydin”. Ahlaksızlığın boyutlarına bakın, düşmanına bile onun kızının bedeni üzerinden “yürüyor” ! Sitenin şöhretli yazar ve tabii ki erkek editörü de utanmadan bunu yayınlıyor.

Tiviıtrda feysbukta yine tamamı erkekler tarafından yazılan ve “hakım derken bokum” diyen tonla mesaj dolaşıyor. Mesela birisi “Özgecan için ayaklananlar, Kobane’de Kürt kadınlarına tecavüz edilirken neredeydiniz” diye soruyor, bir başkası “Özgecan milliyetçi bir Türk’tü oh oldu diyor”.

İslamcı ve faşist erkeklerin kafası her konuda karışık olduğu gibi bu konuda da karışık ve saçmalamaya pek meyyaller. Kadınların da islamcısı ve faşisti var, ama dediğim gibi, büyük olasılık az biraz empati kurabildiklerinden böyle büyük çamlar devirmiyorlar.

İslamcı ve faşist erkeğin ve onunla beraber erkekleşen kadının tutarlı olduğu tek nokta var : kadınlar adına ahkam kesme ve her boku bilme hastalığı!

Solcu erkekleri kayırdığım sanılmasın, onlar da susmayı bilmiyorlar, maşallah hepsinin anlatacak o kadar bol fikri var ki ! Ulan tecavüze tacize uğrayan, dövülen, aşağılanan, öldürülen kadın.. Senin de bir zahmet fikrin eksik kalsın arkadaşım, azıcık susmayı dene. Yok!  İlla akıl verecek yol gösterecek… Ancak şunu da teslim etmem gerekiyor, solcu kadınlar diğer kadınlara göre daha ileride olduklarından bunlara pek papuç bırakmıyorlar, erkekler bir laf ederken daha temkinli davranmak zorunda kaldıkları için daha az saçmalıyorlar.

Olayı öğrendiğim günden beri uyku uyuyamıyorum, kardeşim Özgecan’ın yüzü gözümün önünden gitmiyor. Öfkelenemeyecek kadar büyük bir acı içindeyim. Ağzıma da söyleyecek çok laf geliyor, ben deliyim, biliyorsunuz her konuda edecek lafım var, ama susuyorum. Kadınlar kendi hesaplarını görürken parazit yapmak istemiyorum. Çünkü kadınlar bir kez ayağa kalkarsa bu işi çözerler, bizi de kurtarırlar biliyorum, onların aklına da fikrine de bileğine de güveniyorum… Bana bir görev, bir iş düşer mi ben ona bakıyorum.

— // —

Deli Gaffar’ı takip etmek için

Twitter : @DeliGaffar

Instagram : deligaffar

Facebook : Gaffar Yakınca