Yerli Mayk Hammer’ı İftiharla Takdim Ediyorum!

Cani de sarışın kurban da!

Cani de sarışın kurban da!

Öhömm.. önce bir öksürüp kendimize gelelim. Sizlere Mayk Hammer’in yerlisi sayın İsmail Parin’i sunmaktan gurur duyarım.

Efendim bu romanın kahramını da yazarı da aynı kişi, sayın Mayk İsmail Parin Hammer. Kendileri gerçek bir şahsiyettir. Eskiden deliler çok cozutunca şehirlerarası bir otobüse bindirir komşu şehre gönderirlerdi. Bilet tek yön, dönüş bileti yok. Bir yolunu bulup geri dönerdik tabi ama, o arada bir kaç hafta millet kafasını dinlerdi. Ben de bir keresinde o şehir bu şehir derken İstanbul’a kadar gelmiştim. İsmail Parin’i otogardaki afişlerde görmüştüm : “Yerli Mayk Hammer uyarıyor : İstanbul Bir Tuzak”. Sağolsun deli meli demedi dükkanında bir bardak çay ikram etti, baktı ben okuma bilen deliyim bir de kitabını verdi. Evden kaçan genç kızları evlerine geri gönderiyormuş.

Efendim, kitabımız adından da anlaşılacağı gibi bir polisiye. Katil de sarışın bir kadın, yani sarışın cani. Yalnız kapaktaki sarışının eli ayağı bağlanmış, sarışın kurban sarışın cani hepsi sarışın olmuş gibi. Eh, sarışın iyidir, olsun bakalım.

unutulmayacak birleşmeler...

unutulmayacak birleşmeler…

Arka kapağa bakıyoruz : “Parin son kez Nesteren’le sevişti. Bu hayatında unutamayacağı birleşmelerden biri olmuştu. İlk defa suçlu olduğunu bile bile bir kadınla yatıyordu…” Erotik polisiye yani. Bazı “birleşmeler” unutulmuyor, bir de yani insan bir suçluyla nasıl yatar? Ben misal, önce sabıka kaydı istiyorum savcılıktan.

sarışın, kumral falan

60. sayfada kızların kumral olanı susuyor sarışın olanı konuşmaya başlıyor. İsmail abinin sıfat tamlamaları bu düzlemde gidiyor umumiyetle. Sarışın, kumral, esmer, kızıl.. Kadın dediğin başka nedir ki ciğerim, bu dördünden biridir.

Akşama enerji toplayalım :)

Akşama enerji toplayalım :)

Bir de 40. sayfada beni benden alan şu güzelim ifade : Kahramanlardan biri dolu dizgin seviştiği Aysel adlı sevgilisiyle muhallebicide birlikte oturmuş akşam için enerji topluyorlarmış. Muhallebicide akşam için enerji topluyoruz.. O nasıl akşam, o nasıl muhallebi, siz ne yiyip ne içiyorsunuz arkadaş? İsmail abi belli ki bu işleri bizden iyi biliyor.

Huyum değil ama, bir şey dememe izin verin, şimdi bu kitap size komik geldi değil mi? Allah aşkına Osman Sınav’ın Kızılelma dizisi bundan daha mı iyi? Osman Sınav TRT’nin yönetmeni olmuş, bizim İsmail Parin hala mahalli basında sürünüyor. Adalet mi lan bu!