Osuruğumuzla Bitireceğiz Sizi, Yaşasın İneklerin Mücadelesi !

İnsan evladı aklını başına topla, gittiğin yol yol değil!

İnsan evladı aklını başına topla, gittiğin yol yol değil!

Şu dünya üzerinde inek kadar güzel bir hayvan az bulunur. Hele bunların çok iri olanları oluyor ya montofon, holştayn falan, benekli de oluyorlar, onlar tam yürüyen sanat eseri gibi. Sanat eseri derken üfürmüyorum ha, dünyanın her yerinde artık bir inek heykeli modası var. Hangi şehre gitseniz mutlaka bu kardeşlerden üç beş tane görürsünüz. Hatta bir ara gezici bir sergi vardı, inek sergisi, her yere gitmişlerdi.

Şimdi bu inek denen arkadaş ne için besleniyor? Sütü için.  Aklı başında, gerekli eğitimi almış, sağlıklı ve topluma uyumlu bir inek günde 30 litreden fazla süt veriyor. Nasıl bir rakam? İyi mi? Size doğrusunu diyeyim mi : korkunç bir rakam. Evet korkunç, çünkü bir inek doğal hayatını yaşamaya bırakılsa üreteceği süt en çok 4-5 litre olacak. Yavruladığında süt tamamen yavruya gidecek, kalan zamanda da Haydi’nin dedesi sağacak bize peynir yapacak. Ama öyle olmuyor işte, insan denen hayvan öyle bir çoğalmış ki yedi milyarı geçmiş. Hala da çoğalmaya devam ediyor, Tayyip üç diyor, karısı beş diyor… Her yerde kampanyalar yapılıyor, süt için, süt içirin, yoğurt yiyin, peynir yiyin.. Çocuklarımız süt içsin boyları uzasın, Bağdat Caddesi’ndekiler gibi besili olsunlar, Amsterdam’dakiler gibi boylu olsunlar, Alamanlar gibi yanaklarından kan damlasın. Tamam peki, damlasın, ama bu iş nasıl olacak? Basıyorlar inekciklere ekstra kuvvetli besinleri, basıyorlar hormonları, müzik dinletiyorlar, okşuyorlar, masaj yapıyorlar, kapalı ahırda talim ettiriyorlar, vitamin, antibiyotik, ver allah ver.. İşte ancak böyle çıkıyor bu kadar nüfusa yetecek süt. Orada da bir maliyet-etkinlik analizi var. İnek en çok üç yıl böyle bol bol süt verebiliyor. Sonra doğru mezbaha. Hadi bakalım, sallayın çatalları bıçakları bifteklere utanmadan.

Ulan insafsızlar, imansızlar, çoluğunuza çocuğunuza kendinize bu kadar süt yoğurt doldururken ağzından burnundan, hiç düşünmüyor musunuz bu inekler ne olacak diye ? Düşünmüyorsunuz tabi. Başkasının hayatından size ne değil mi? Size bir şey diyeyim mi şu başımızdaki diktatör müsveddesinden bile kurtuluruz ama bu kafadan bu bencillikten nasıl kurtuluruz vallah bilmiyorum.

Ama hiç ümitsiz değilim adalet hususunda. İnekler de kendi başlarının çaresine bakıyorlar çünkü. İneklerin ilkeleri aslında gayet net : “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz”

İnsan evlatları ineklere basıyorlar ya bu kadar gıdayı hormonu vitamini bilmem neyi, inek ablamda metabolizma hızlanıyor. Süt üretmek kolay değil, 30-40 saniyede bir ya geğiriyor ya da afedersiniz osuruyor. Heee, bize ne, koku nasılsa bize gelmiyor değil mi? Siz öyle zannedin allahın on numara akıllıları, koku değil mevzu, metan gazı. Bu geğirmeler osurmalar sayesinde bir inek günde 300-500 litre metan gazı salıyor ortalığa. Metan gazı ne işe yarar? Şu işe yarar, sizin tepenizdeki ozon tabakasını deler, ümüğünüzü sıkar. Şimdi kara kara düşünmeye başladı bile Avröpa’nın çevrecileri “ne yapcaz da metanı azaltcaz” diye. Tabi akıllarına hiç daha az tüketmek, daha az üremek gelmiyor. Adına bilim insanı denen saygıdeğer şarlatanlar çalışmaya başlamışlar bile ineklere ne yedirsek de gaz yapmadan süt ürettirsek diye. Ben yarım aklımla onlardan iyi biliyorum, boşuna uğraşmasınlar, bu sefer de başka bir tarafı patlatırlar kesin. Özetine geleyim, insan soyu doğa ile barışmadıkça şu dünyada gün yüzü göremez, başına kanser de gelir, savaş da gelir ve hatta AKP bile gelir. 

Bu yazı da nereden çıktı demeyin, üzücü bir haber aldım, Almanya’da Rasdorf’ta besi damında bizim arkadaşların osurukları çok birikince patlama olmuş. Yavrulardan biri için elektrikli masaj aleti çalıştırmışlar, o ara metan da alev almış. Arkadaşlardan biri yaralanmış. Doksan inek kardeşim vardı besi damında, allah korumuş resmen. Yaralı kardeşime acil şifalar, siz insan evlatlarına da birazcık akıl fikir ve bol bol da vicdan diliyorum.

İlgili haber şurada :

http://www.faz.net/aktuell/rhein-main/dach-beschaedigt-tier-verletzt-pupsende-kuehe-sorgen-fuer-stichflamme-im-stall-12771983.html